Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

23.11.2013 r. w obu oddziałach przedszkolnych (grupa 5 i 6-latków) obchodziliśmy „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Uroczystość została zorganizowana przez  panią Magdalenę Zwolińską i panią Erwinę Sulkowską. Z okazji „Światowego Dnia Pluszowego Misia” w obu oddziałach odbyły się w różnej formie zajęcia o charakterze edukacyjno-rozrywkowym związane z misiem.

Każde dziecko w tym dniu przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszaka  – przyjaciela Misia. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Na jeden dzień nasze sale przedszkolne zmieniły się w bajkowy świat pełen pluszowych misiów.  W czasie zajęć dzieci zapoznały się z historią powstania pluszowego misia, a następnie same opowiadały o swoich ulubionych pluszakach. Wszystkie aktywnie uczestniczyły w rozmowie o sławnych misiach znanych z bajek, wierszy i filmów. Oczywiście, najpopularniejszą postacią okazał się, jak można się było domyśleć – Kubuś Puchatek. Dzieci wesoło śpiewały piosenki o bohaterze dnia, oglądały przygotowaną prezentację multimedialną o pluszowych przyjaciołach. Dzieciom bardzo spodobały się wierszyki o misiach i ochoczo odpowiadały na zadawane zagadki związane z Kubusiem Puchatkiem. Największą popularnością cieszyły się zabawy z chustą animacyjną. Dzieci kołysały misie, śpiewając im kołysankę, przesyłały je do siebie. Poza tym dzieci kolorowały obrazki z misiami, które następnie wycięły i umieściły na klasowym plakacie, układały w parach misiowe puzzle, bawiły się do piosenki „Stary Niedźwiedź”.

Przedszkolaki zachwycone zabawą, konkursami i tańcem ze swoimi pluszowymi ulubieńcami miło spędziły czas. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka.
Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie misiowe upominki. Na pamiątkę tego święta zrobiliśmy zdjęcia wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.

Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszeczkę zapomnianych. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.