Piknik rodzinny

Piknik rodzinny

WYSTĘP ARTYSTYCZNY

PRZYGOTOWANY

PRZEZ GRUPĘ 5 i 6-LATKÓW

z okazji uroczystego otwarcia

świetlicy wiejskiej w Czerninie

połączony z organizacją

Pikniku Rodzinnego na terenie

szkoły

 

                Dnia 11.05.2013r. o godzinie 11.00 dzieci z oddziałów przedszkolnych – grupa 5 i 6-latków – mieszczących się przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czerninie zaprezentowały przygotowany wspólnie z wychowawcami – panią Magdaleną Zwolińską i panią Erwiną Sulkowską występ artystyczny z okazji uroczystego rozpoczęcia działalności świetlicy wiejskiej w Czerninie.

Występ miał formę inscenizacji opartej na fabule bajki pt. „Jaś i Małgosia”. Tematyka występu dotyczyła owoców i warzyw oraz zdrowego stylu życia. Z tego też względu dzieci na scenie występowały w pięknych, kolorowych strojach warzyw i owoców. Recytacja wierszy przepleciona została zbiorowym śpiewem wesołych piosenek.

Przedstawienie odbyło się na nowo otwartej sali w obecności przedstawicieli samorządu: Wójta Gminy Dygowo – Marka Zawadzkiego, Przewodniczącego Rady Gminy Dygowo, sołtysa sołectwa Czernin, radnych, dzieci, młodzieży oraz  mieszkańców. Na uroczystość przybyli również goście: Prezydent Miasta Kołobrzeg – Janusz Gromek, członek zarządu woj. zachodniopomorskiego – Anna Mieczkowska, proboszcz parafii Dygowo – ks. Piotr Niedźwiadek.

Występ artystyczny zaprezentowany przez 5 i 6-latków okazał się udany i jednocześnie bardzo podobał się przybyłym gościom.

Po zakończeniu części artystycznej na świetlicy wszyscy zaproszeni goście, uczniowie, mieszkańcy Czernina i okolic przeszli na teren Szkoły Podstawowej w Czerninie, gdzie odbył się Piknik Rodzinny, na którym można było zjeść kiełbaskę z grilla, zakupić pyszne słodkości, kawę, herbatę, watę cukrową, frytki, lody. Natomiast dla dzieci niesamowitą atrakcją okazały się zawody sportowe, trampolina, dmuchane zamki do skakania i zjeżdżania oraz jazda konna i jazda na quadzie.