Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

27 lutego 2004 roku odbyło się  uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. W uroczystości tej wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Program artystyczny przygotowali uczniowie
klas I i V.


Uczniowie klasy piątej wcielili się w role bohaterów książek przygodowych, fantastyki i  horroru. Dzięki nim przenieśliśmy się w niezwykły świat książkowej rzeczywistości.  Ukazali nam jak cudowny jest świat książek. Zachęcali do czytania i dbania o książki.
Uczniowie klasy pierwszej deklamowali wiersze, śpiewali piosenki oraz zadawali publiczności zagadki związane z książkami. Przekonaliśmy się, że doskonale wiedzą jak należy dbać o książki.
W uroczystości udział wzięła pani dyrektor, która na prośbę opiekuna szkolnej biblioteki pana Bogdana Żołnierowicza dokonała aktu pasowania. Pan bibliotekarz wręczył uczniom pierwszej klasy Dyplom Pasowania na Czytelnika. Każdy ze świeżo pasowanych otrzymał również kredki i zeszyt, w którym będzie mógł rysować ilustracje do czytanych książek.
Na zakończenie pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Daniel zostali poprowadzeni przez pana bibliotekarza do szkolnej biblioteki. Pan bibliotekarz wyjaśniał w jaki sposób trzeba zachowywać się w bibliotece, które książki można wypożyczać oraz jak długo można je trzymać w domu. Po odczytaniu regulaminu  wypożyczono pierwszakom książki – w wyborze pomagała wychowawczyni.