Jasełka

Dnia 20 grudnia 2019  jak co roku, w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czerninie odbyły się Jasełka bożonarodzeniowe. Jasełka przygotowali uczniowie z poszczególnych klas naszej szkoły pod opieką Pani Kamili Sawickiej oraz Pani Iwony Strzelczyk.

Przedstawienie  było wyjątkowe, ponieważ nawiązywało do narodzin Jezusa, oraz do baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Historia ta opowiadała o biednej zziębniętej, dziewczynce, w której rolę wcieliła się Maja Majcher z klasy III. Dziewczynka, miała sprzedać zapałki, by móc zarobić na chleb i opał. Cała idea jasełek miała za zadanie zwrócić uwagę widzów na ludzi wokół nas, którzy potrzebują naszego ciepła, wsparcia i otwartości serca w te nadchodzące dni Bożego Narodzenia. Przedstawienie zakończyło się optymistycznie, ponieważ dziewczynka znalazła ciepły, kochający dom, a  ubóstwo jakie spotkało Jezusa przychodzącego na świat w zimnej, ubogiej stajence, pokazało, iż  wszyscy go pokochali. Na uznanie zasługuje gra aktorów, którzy świetnie wcielili się w swoje role i byli bardzo wiarygodni. Odpowiednio dobrana muzyka, budowała nastrój i podkreślała tempo zdarzeń. Aktorzy włączyli widownię do wspólnego kolędowania, a ich śpiew i gra na dzwonkach chromatycznych  podkreślała nastrój spektaklu i oddawała uczucia bohaterów. Skromne dekoracje sprawiły, że widz skupiał uwagę na dialogach. Przedstawienie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy za wsparcie ze strony pani Dyrektor J. Puton, panu Łukaszowi Jagle za udostępnienie sali gimnastycznej, panu Piotrowi Kucharskiemu za oprawę techniczną, rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie pięknych strojów, wszystkim nauczycielom za wyrozumiałość i dobre słowa oraz oczywiście naszym wspaniałym aktorom za włożony trud i oddanie, dzięki któremu mogliśmy doświadczyć niezapomnianych chwil.
Tekst: Kamila Sawicka