Czernin biega

Czernin biega

Dnia 18 maja  Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Czerninie przyłączyła się do akcji „Polska biega”. Liczba biegaczy osiągnęła 140 zawodników. Biegali wszyscy. Dzieci, nauczyciele, pracownicy szkoły – od dyrekcji po przedszkole.
 Ze względu, iż to Szkoła Podstawowa Czernin patronowała akcji wszystkie biegi zostały podzielone na kategorie m. in. Bieg nr 1 – przedszkole, klasa I (400m), bieg nr 2 – klasy 2 – 3 (600m), bieg nr 3 – klasy 4 – 6 i starsi (3km). Każdy z biegaczy mógł podczas biegu ugasić pragnienie w „punkcie wody”, gdzie rozdawana była woda mineralna oraz napoje, a po ukończonym biegu owoce w celu regeneracji sił. Dla najlepszych biegaczy w każdej z kategorii zostały wręczone nagrody i dyplomy a dla każdego uczestnika biegu pamiątkowy upominek. Głównymi sponsorami akcji „Polska biega” były: SP im. Orła Białego w Czerninie, Hurtownia lodów i mrożonek – firma P.H.U. „Bambino” w Kołobrzegu, Firma Reklamowa „JiGGiT” w Kołobrzegu.
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom biegów i już zapraszają na następny bieg w roku 2013 roku wszystkich chętnych.