Akademia Zdrowego Przedszkolaka

W roku szkolnym 2014/2015 oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czerninie, biorą udział w  ogólnopolskim programie  Akademia Zdrowego Przedszkolaka.  Jest to projekt społeczno-edukacyjny organizowany przez firmę Lionfitness, cykl akcji prozdrowotnych, w skład którego wchodzą 3 zagadnienia

– Piramida Żywienia Przedszkolaka

– Bezpieczny Przedszkolak

– Przedszkolak Pełen Zdrowia

Punktem wyjścia działań Akademii Zdrowego Przedszkolaka jest zdrowe żywienie małych dzieci – była to odpowiedź  na wciąż narastający problem otyłości, który teraz dotyczy już  najmłodszych. Obecnie działania koncentrują się nie tylko wokół zdrowego odżywiania ale również bezpieczeństwa i profilaktyki zdrowia wśród dzieci.

 

Akademia Zdrowego Przedszkolaka ma na celu utrwalenie wśród dzieci oraz  rodziców wiedzy o tym,  jak zdrowo się odżywiać, jak dbać o bezpieczeństwo dzieci w domu i poza nim,  jak zapobiegać chorobom oraz minimalizować ich skutki, a także jak dbać o odporność dzieci w okresie wzmożonej zapadalności na grypę i przeziębienia. Zespół ekspertów Akademii Zdrowego Przedszkolaka opracowuje materiały edukacyjne w formie warsztatów i prezentacji, które mają angażować do wspólnej pracy.

 

Więcej informacji o programie na stronie: zdrowyprzedszkolak.pl w zakładce 

Strefa Rodzica,  gdzie na bieżąco można śledzić nasze zmagania w programie.